Dzień Chłopaka w Punkcie Przedszkolnym

W dniu 29 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych.

W tym dniu zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Podczas zabawy ogólnej została zorganizowana dyskoteka.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Chłopcy tego dnia spisali się na medal, oby takich dni było więcej. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy, ale i całego przedszkola.

Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

Galeria

Dzień Chłopaka 2017

Dnia 29 września w naszej szkole w Umianowicach świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce śpiewanej na żywo przez wychowanków ze Schroniska dla Nieletnich w Gackach. W tym dniu chłopcy otrzymali moc gorących życzeń , imprezę uświetniły liczne konkursy z nagrodami. Na chłopców czekały niespodzianki w postaci słodkich nagród oraz tytuł „super chłopaka”. Przez całą imprezę dopisywał świetny humor, wszyscy super się bawili przy muzyce dyskotekowej. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że te miłe chwile pozostaną w pamięci na długo.

Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji, wychowawców i wychowanków Schroniska dla Nieletnich w Gackach za przygotowanie oprawy muzycznej z okazji Dnia Chłopaka.

Galeria

Otwarcie Punktu Przedszkolnego i Internatu SOSW oraz uroczyste poświęcenie budynku i sal

„Kiedy  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

8 września o godzinie 10.30 miało miejsce uroczyste poświęcenie i otwarcie Specjalnego Punktu Przedszkolnego i Internatu SOSW Fundacja „Złote Serce“ na ulicy Pałęki 26. Na początku Pan Dyrektor Jacek Kapałka serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości, rodziców oraz dzieci.Jednym z najważniejszych momentów tejże uroczystości to poświęcenie budynku oraz krzyży przez Księdza Krzysztofa z Parafii Św. Jana Ewangelisty z Pińczowa.

Symbolicznego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawawczego „Fundacja Złote Serce“ w Pińczowie Pan Jacek Kapałka, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak, Komendant Straży Pożarnej w Pińczowie Pan Karwat Grzegorz, Kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa Dorota Zaręba, Wicestarosta Ryszard Barna i Tomasz Jagiełła z Departamentu Ochrony Zdrowia w Kielcach.

Swojego wzruszenia nie kryła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Paproć, która w swoim przemówieniu dziękowała za wkład, wysiłek oraz ciężką pracę całej kadrze pracowników.

W tym uroczystym dniu nie zabrakło również atrakcji dla dzieci : karuzele, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa oraz pyszny deser.

Ten radosny dzień zostanie na długi czas w naszej pamięci…

Galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Punkcie Przedszkolnym

Po letnim odpoczynku, żegnając słoneczne plaże, górskie potoki i wakacyjne przygody z radością rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. W tym roku rozpoczęcie odbyło się w nowo otwartym budynku Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego „Złote Serce“ przy ulicy Pałęki 26 w Pińczowie. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Pan Dyrektor Jacek Kapałka, który serdecznie powitał wszystkich uczniów i rodziców oraz grono pedagogiczne. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także zdrowia i wielu radości. Po uroczystej inauguracji przedszkolaki i ich rodzice spotkali się z wychowawcami w salach przedszkolnych.

Galeria

Rozpoczęcie roku szkolonego 2017/2018 w Umianowicach

4 września 2017 roku o godzinie 11.00 wychowankowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Złote Serce” oddział w Umianowicach rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.

Uroczysty apel rozpoczął się hymnem narodowym oraz uczczeniem pamięci minutą ciszy pana Andrzeja Kiliana. Pan Dyrektor, serdecznie przywitał wszystkich przybyłych a następnie przedstawił poszczególne oddziały klasowe, uczniów i wychowanków oraz wszystkich pracowników. Życzył dzieciom wielu sukcesów i satysfakcji wynikającej ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, zaś nauczycielom – radości i spełnienia z wykonywanej pracy. Po oficjalnym przemówieniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie.

Wierzymy, że ten rok szkolny będzie bardzo udany, pełen ciekawych i fascynujących przeżyć.

Galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Pińczowie

Czas płynął nieubłaganie i przyszedł koniec wakacji. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a początek września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. Rozpoczynamy  kolejny i już piąty uroczysty rok szkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym „Złote serce” w Pińczowie. W dniu 4 września cała społeczność szkolna spotkała się na inauguracji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Oficjalną część rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego następnie wszystkich zgromadzonych powitał   pan dyrektor. Przedstawił klasy i wychowawców, życzył wszystkim dużo owocnej pracy w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze. W dalszej części uroczystości pożegnaliśmy naszego pracownika Andrzeja Kiliana nauczyciela, kolegę, który odszedł od nas niespodziewanie i nie zaczął kolejnego roku pracy w naszym gronie. Jego działalność szkolna była wysoko ceniona przez dyrektora szkoły. Udział w uroczystości brała także żona Elżbieta Kilian i syn Paweł Kilian. Następnie uczniowie i rodzice spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Niech będzie dla nas wszystkich udany, szczęśliwy i pełen sukcesów!

Galeria

Drogi Andrzeju!

Choć nasza współpraca została nagle przerwana to mimo wszystko zwracamy się do Ciebie w imieniu Rady Pedagogicznej ze słowami gorących podziękowań. Twoje półwiecze pracy pedagogicznej, wysiłku i trudu zapisało Cię na trwale w annałach naszego miasta, a w szczególności naszej placówki. Twoja muzyka i śpiew naszych wychowanków zawsze towarzyszyły naszej szkolnej społeczności na uroczystościach tworząc wyjątkowy ich klimat.

Rozśpiewałeś Andrzeju naszych wychowanków i wprowadziłeś ich w świat kultury i wartości niewymiernych. Kształtowałeś ich wrażliwość i otwartość na wszystko co dobre oraz odwagę do wystąpień publicznych co w przypadku naszej placówki jest niezmiernie ważne. Twoje oddanie, konsekwencja w pracy i poświecenie, powinny być dla nich przykładem jak powinni postępować w dorosłym, samodzielnym życiu.

Nie dane było Ci podsumować Twojej pracy pedagogicznej we właściwy sposób, bo nigdy jej nie zakończyłeś. Nawet będąc na zasłużonej emeryturze jej nie zaprzestałeś bo edukacja, muzyka i przygotowanie tych dzieci do życia w społeczeństwie było dla Ciebie ważniejsze niż odpoczynek. Cała Rada Pedagogiczna ma jedynie nadzieję, że czerpałeś z naszej współpracy satysfakcję.

W imieniu Zarządu Fundacji, Dyrekcji i wszystkich pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Złote Serce oraz naszych wychowanków składamy Ci Andrzeju najserdeczniejsze podziękowania i pożegnanie. Jak powiedziała Maria Kuncewiczowa „Muzyka ma korzenie w ziemi, ale koronę w niebie” i mamy nadzieję, że tam kiedyś się spotkamy.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Umianowicach

23 czerwca 2017 roku o godzinie 10.30 odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 w Umianowicach.

 Po odśpiewaniu Narodowego Hymnu, głos zabrał Dyrektor szkoły, Pan Jacek Kapałka. Dokonał podsumowania minionego roku szkolnego, wymienił ważniejsze wydarzenia oraz dokładnie omówił wszystkie sukcesy osiągnięte przez naszych uczniów. Następnie wraz z wychowawcami klas, wręczył nagrody i gratulował wszystkim wychowankom. Na zakończenie Pan Dyrektor złożył zebranym rodzicom, dzieciom oraz pracownikom szkoły, udanych, bezpiecznych i szczęśliwych wakacji. Po oficjalnym przemówieniu uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa i dyplomy szkolne. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca!

 Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo słońca, podróży, wakacyjnych przygód i odpoczynku!

Galeria

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Pińczowie

Dnia 23 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolego 2016/2017. Na wstępie został uroczyście zagrany i odśpiewany Hymn Polski przez szkolny zespół muzyczny. Następnie Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Złote Serce” Jacek Kapałka pogratulował uczniom którzy wytrwale pracowali cały rok oraz dla tych którzy odnieśli sukcesy w konkursach, zawodach, olimpiadzie sportowej wręczając im nagrody i dyplomy. Na zakończenie pan dyrektor  złożył życzenia miłych i bezpiecznych wakacji dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do klas, podczas których rozdano świadectwa.

Galeria