Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 w Umianowicach – nareszcie upragnione wakacje!

22 czerwca 2018 roku o godzinie 10.30 odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 w Umianowicach.

Jeszcze tylko kilkanaście minut i już będą wakacje !!!

Po odśpiewaniu Narodowego Hymnu, głos zabrał Dyrektor szkoły, Pan Jacek Kapałka.

Powitał wszystkich zebranych kierując słowa podziękowania za trud i wysiłek włożony w proces nauczania i wychowania – nauczycielom, wszystkim pracownikom, rodzicom a przede wszystkim uczniom. W pięknych słowach podziękował całej społeczności szkoły za rok udanej współpracy w działaniach ukierunkowanych na dobro uczniów naszej placówki. Nie brakowało miłych słów, ciepłych gestów i wzruszeń…  Kolejnym bardzo ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie uczniów osiągających sukcesy w nauce i zachowaniu, których postawa powinna być wzorem do naśladowania dla kolegów i koleżanek z ławy szkolnej. Świadectwa rozdane, nagrody wręczone, informacje o bezpiecznej letniej zabawie przypomniane: można rozpoczynać wakacje! 22 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny w naszym Ośrodku.

 

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły , aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

Galeria

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 w Punkcie Przedszkolnym

Dnia 21 czerwca 2018 roku w Punkcie Przedszkolnym Fundacji ,,Złote Serce’’ w Pińczowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W pierwszej kolejności zabrzmiał uroczyście odśpiewany Hymn Polski, po którym głos zabrał Pan dyrektor Jacek Kapałka. Pogratulował przedszkolakom czynnego udziału w życiu przedszkolnym i zabawach wręczając im dyplomy oraz nagrody. Na koniec uroczystości Pan Dyrektor pożegnał dzieci i ich rodziców oraz grono pedagogiczne życząc im miłych i spokojnych wakacji oraz bezpiecznego powrotu w nowym roku szkolnym.

Galeria

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 w Pińczowie

22 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Złote Serce” na ulicy Batalionów Chłopskich w Pińczowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Na początku uroczystości został odśpiewany przez naszą uczennicę Agnieszkę Białą hymn Polski a następnie dyrektor placówki Jacek Kapałka podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom za rok sumiennej, ciężkiej pracy.

Uczniowie zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz za wzorowe i bardzo dobre zachowanie nagrodami w postaci książek, dyplomów i oklasków. Były też chwile wzruszenia spowodowane pożegnaniem uczniów kończących edukację w naszej szkole.

Podziękowania skierowane do dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników fundacji wyraziła również w imieniu rodziców i uczniów przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aneta Paproć, pozostawiając w naszych sercach piękną i budującą sentencję:

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

Na zakończenie nasz zespół muzyczny z wokalistą- Marcinem Skórą wykonał cover zespołu Dżem „Sen o Victorii”.

Po występie uczniowie z rodzicami i wychowawcami udali się do klas by tam otrzymać świadectwa i dyplomy zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Drodzy uczniowie, 
życzymy Wam wakacji pełnych słońca, 
przepysznych lodów, 
niezapomnianych wrażeń z wypraw i podróży, 
zapadających w pamięć spotkań z przyjaciółmi. 
Cieszcie się każdą chwilą i dostrzegajcie uroki otaczającej Was rzeczywistości. 
Wdychajcie zapach lasu, morza i jezior, 
napawajcie się piaskiem słonecznych plaż. 
Życzymy, byście wrócili do nas cali, zdrowi i pięknie opaleni. 
Bawcie się dobrze!

Życzy Dyrekcja i grono pedagogiczne

Galeria

Wycieczka do Pieskowej Skały

Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają
zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio,
jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki

Martyna Wojciechowska

Do naszych ulubionych atrakcji należą wycieczki turystyczno-krajoznawcze. 7 czerwca 2018roku
zorganizowaliśmy zwiedzanie uroków Pieskowej Skały i Ojcowa. Symbolem Ojcowskiego Parku
Narodowego jest nietoperz, dlatego naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Jaskini Nietoperzowej .
Jaskinia położona jest 438 m nad poziomem morza, o długości 326 m, jest jedną z największych jaskiń Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
Następnym punktem wycieczki był oczywiście wspaniały zamek w Pieskowej Skale, gdzie mogliśmy obejrzeć zabytki z czasów króla Kazimierza Wielkiego, który wzniósł go w I połowie XIV w, jak też podziwiać z tarasu przepiękną architekturę ogrodów. Na Zamku w Pieskowej Skale zjedliśmy pyszny obiad, po którym wyruszyliśmy do Ojcowa.
Nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć słynną z Maczugę Herkulesa , nieco dalej Kapliczkę na Wodzie, a jeszcze dalej… wspaniałą Dolinę Prądnika – serce Ojcowskiego Parku Narodowego . Będąc w Ojcowskim Parku Narodowym zwiedziliśmy jedną z kilku skalnych bram – Bramę Krakowską. Jest to naturalna skalna brama , która utworzyła się z odpornych wapieni, tworząc dziś niesamowity, charakterystyczny ostaniec, przypominający kształtem właśnie wielką bramę. Ostaniec ten stoi na dnie doliny i sięga wysokością około 15 metrów. Na jednej ze ścian widnieje obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej.
Obok Bramy Krakowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym bije Źródełko Miłości, które również
wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych uczniów.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na kolację do Hotelu Zameczek w Książu Wielkim. Po kolacji zmęczeni ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domów.

Galeria

Dzień Dziecka 2018

30 maja 2018 roku odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowany przez Fundację ,,Złote Serce,,.

Pan Dyrektor oficjalnie przywitał wszystkich gości i uczcił minutą ciszy śmierć jednej z wychowanek.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Pińczowskiego Ryszard Barna, Wójt Gminy Kije mgr Krzysztof Słonina, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie bryg.mgr inż.Wojciech Bucki, przedstawiciel Alior Banku Jacek Cisowski – sponsor naszego Ośrodka, Prezes Fundacji ,,Złote Serce,, mgr Anna Michnicka.

Główną atrakcją obchodów był mecz piłki nożnej o puchar prezesa Fundacji ,,Złote Serce,, odbywający się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie. W rywalizacji o nagrodę wzięli udział pracownicy szkoły z Pińczowa i z Umianowic. W zespole pińczowskim grali: kapitan drużyny – Paulina Klasińska, Daniel Sikora, Patryk Domagała, Jacek Pasternak, Ciekalski Robert, Marcin Morzonek, Rafał Sobolewski, Marian Stanek. W zespole z Umianowic: kapitan zespołu- Mirosław Maj, Kamil Latocha, Łukasz Rechowicz, Robert Gajda, Karol Maj, Jakub Laskowski, Mariusz Rogala.

Mecz był wielką atrakcją zarówno dla dzieci jak i rodziców dzieci uczestniczących w imprezie. Puchar został przejęty przez drużynę z Pińczowa. Spośród obu drużyn pan Dyrektor wyłonił najlepszego zawodnika: Daniela Sikorę.

Po zakończeniu meczu na wszystkie nasze dzieci czekała moc atrakcji: wspaniałe dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, gry i zabawy. Można było również poczęstować się apetyczną grilowaną kiełbaską, kaszanką i bigosem. Smakowitym i chłodzącym organizm poczęstunkiem były również lody, które idealnie się sprawdziły w tak upalnym dniu.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez strażaków i policjantów.

Program obchodów Dnia Dziecka objął swoim zasięgiem wszystkich uczniów, dzieci i wychowanków ,,Fundacji Złote Serce,, Organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zadbali, aby dzieci świetnie się bawiły. Wesołe miny i uśmiechy na twarzach dzieci, były najwspanialszym podziękowaniem dla organizatorów.

Oj, działo się, działo !!!

Galeria

Wycieczka do Zakopanego

Do Zakopanego!!!! Te słowa padły na początku roku szkolnego z ust dyrektora szkoły- Jacka Kapałki. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ większość z nas właśnie w górach chciała spędzić majówkę. Nie mogliśmy się doczekać i już od dawna planowaliśmy trasę wypadu. Zaczęliśmy odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich 07 maj- dzień wyjazdu.

07 maja o godzinie 6:30 odbyła się zbiórka uczestników wycieczki a po pożegnaniu z rodzicami około godziny 7:00 wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego.

Nasza Willa u Franka znajdowała się w zacisznym miejscu Zakopanego. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu podziwialiśmy piękne górskie widoki z naszych okien. Po obiedzie wybraliśmy się do Term Chochołowskich, które stanowią największy kompleks aquaparkowy na Podhalu. Do dyspozycji gości było 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych, jacuzzi, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, siatka do wspinaczki, gejzery wodne, hydromasaże w wodzie solankowej czy aktywny relaks w basenie pływackim. Po tak relaksującym i odprężającym popołudniu mieliśmy zaplanowaną kolację a po niej dyskotekę z grillem i ogniskiem na łonie pięknej górskiej natury.

Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania oraz posprzątaniu pokoi, o godzinie 9.00 wyruszyliśmy na wycieczkę by zwiedzić Skocznię Narciarską. Wielką atrakcją, zwłaszcza dla dzieci był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Rzut oka znad rozbiegu skoczni, pozwolił nam wyobrazić sobie co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej (np. podczas zawodów Pucharu Świata).

Po obiedzie mieliśmy zaplanowane zwiedzanie Jeziora Czorsztyńskiego. Mieliśmy okazję pływać gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim i podziwiać piękno Pienińskiego Parku Narodowego oraz ruiny gotyckiego zamku położone na wzgórzu nad Dunajcem i średniowieczną warownię znajdującą się na prawym brzegu zbiornika czorsztyńskiego. Po rejsie gondolami zwiedzaliśmy Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy oraz byliśmy na seansie w kinie 9d dzięki czemu mogliśmy się przenieść w świat fantazji wirtualnego świata, doświadczając niezapomnianych wrażeń i wielu emocji. Dzień zakończyliśmy dyskoteką i grillem, na którym serwowane były kiełbaski, karczek, kaszanka, udka z kurczaka oraz oscypki na gorąco.

Na trzeci dzień wycieczki stawiliśmy się na pysznym śniadaniu a po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy zwiedzać kolejne atrakcje Zakopanego.

Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki, dlatego my postanowiliśmy na nią wjechać najnowocześniejszą w Polsce kolejką linowo-terenową. Jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Można było zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego. U stóp Gubałówki, na deptaku prowadzącym z Krupówek do dolnej stacji kolei linowo-terenowej na Gubałówkę, mieliśmy czas wolny podczas którego chodziliśmy po największym bazarze w Zakopanem.

Można było na nim zakupić rozmaite góralskie pamiątki (między innymi ciupagi, czapki, kapcie, swetry, naczynia, ozdoby, pluszaki i inne), wyroby regionalne, przedmioty rzemiosła artystycznego, obrazy i rzeźby wykonywane własnoręcznie przez podhalańskich artystów.

Był to niestety ostatni dzień wycieczki. Po obiedzie i spakowaniu się wyruszyliśmy autokarami w drogę powrotną – do domu. Po drodze zwiedziliśmy również malownicze okolice Spisza. A w miejscowości Dursztyn o. Bartek oprowadził nas po klasztorze w Dursztynie gdzie wspólnie odmówiliśmy modlitwy majowe. Mieliśmy okazję zobaczyć występy Zespołu Regionalnego „Honaj”, założonego w kwietniu 2007 roku z pomocą działaczy Związku Polskiego Spisza przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopuszne , który tworzy grupa taneczna składająca się z dzieci i młodzieży z Dursztyna oraz przygrywającej im kapeli.

Miłym zaskoczeniem były również występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dursztynie, którzy przedstawili fragment spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry oraz regionalne tańce i przyśpiewki ludowe. Była to miła integracja uczniów z naszych szkół, która mamy nadzieję będzie kontynuowana niebawem u nas na Ponidziu.

Finałem tej trzydniowej wycieczki była kolacja w Zameczku w Książu Wielkim, po której wróciliśmy do domów.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.

Galeria

X ogólnopolski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych

W dniach 20-22 kwietnia 2018r. odbył się w Bydgoszczy X ogólnopolski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych.  Drogą losowania z oddziału regionalnego Polska- Świętokrzyskie wylosowana została 10- osobowa grupa uczestników wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły Krzysztof Michalczyk- laureat wielu nagród z różnych dyscyplin sportu min. lekkoatletyka, boccia, bowling, badminton. Po ceremonii otwarcia zaczęły się trzydniowe zmagania. Krzysiu brał udział w czterech dyscyplinach sportowych. Dał z siebie wszystko, mimo chwil załamania i łez nie poddał się. Zdobył  złoty medal  za skoki i ćwiczenia wolne, dwa medale srebrne w kategorii ćwiczenia na poręczach oraz zajął 4 miejsce w ćwiczeniach na drążku.

Zarząd Fundacji ufundował dla Krzysia prezent za wspaniałe osiągnięcia, który został wręczony przez Panią Prezes Annę Michnicką  na oficjalnym apelu dn 28.04.2018r. a Dyrektor Jacek Kapałka pogratulował rodzicom Krzysia.  Krzysiowi życzył dalszych sukcesów, kolejnych zwycięstw sportowych i  zapewnił, że szkoła będzie go wspierała w dalszej karierze sportowca.

Dzień Kobiet 2018

„ Świat bez kobiet byłby
jak ogród bez kwiatów ”
Dla kobiet, które mamy
moc życzeń dzisiaj mamy,
dużo szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości.....

8 marca każda kobieta czeka na życzenia! I ta najmłodsza i ta najstarsza. Wszystkie panie chcą się czuć tego dnia wyjątkowe. I tak też Panowie Fundacji Złote Serce na czele z Panem Dyrektorem Jackiem Kapałką zadbali o wszystkie Panie, które zaszczyciły nas swoją obecnością w tym dniu.

Uroczysta akademia odbyła się 9 marca w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką panów M.Maja , K.Latochy, M.Mazur Ł.Rechowicz przygotowali przedstawienie pod tytułem „8 Marca- Dawniej i Dziś”.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Mirosława Wiśniewska – Skarbnik Miasta i Gminy Pińczów, Pani Janas Anna – sekretarz Gminy Kije oraz Pani Olesiak Maria- Kierownik Gminnej Biblioteki w Kijach.

Na zakończenie akademii pan Dyrektor podziękował gościom za przybycie i imieniu wszystkich panów złożył serdeczne życzenia skierowane do wszystkich Pań. Wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatami. Uwiecznieniem uroczystości był smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów z klasy Przysposabiających do Prac.

Galeria

Walentynki 2018

…mam serduszko, wielkie serce spójrz jakie czerwone, 
kogo kocham, kogo lubię rzucę w jego stronę... 
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję 
a czerwone dziś serduszko Tobie podaruję…

Dnia 8 lutego 2018 w naszej Szkole obchodziliśmy Walentynki. Dzień Świętego Walentego uznawany jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę), albo też obdarowujemy się prezencikami. W szkole od rana panował wyjątkowy nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość serduszek oraz uroczystą dekorację, która dodatkowo podkreślała wyjątkową atmosferę szczególnego dnia. Z okazji tego święta nauczyciele Ośrodka przygotowali specjalną ,,Pocztę Walentynkową”, aby można było przekazać życzenia najbliższym. Uczniowie samodzielnie przygotowywali kartki, a później wrzucali je do wyznaczonej  skrzynki. Zabawę uświetniała wspaniała dyskoteka, która przeplatana była licznymi konkursami i zabawami z nagrodami dla wszystkich uczestników. Kartek do Poczty Walentynkowej wpłynęło wiele, a więc Panie Walentynki miały dużo pracy, wręczając walentynkowe serdeczności. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły. Ten dzień przyniósł wiele spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało słodki podarunek. Cały dzień w szkole panował miły nastrój. Po raz kolejny Walentynki sprawiły uczniom wiele radości.

Galeria